Ugody vs. wyrok | Kredyt we frankach CHF

𝗨𝗴𝗼𝗱𝘆 𝘃𝘀. 𝘄𝘆𝗿𝗼𝗸❓🔻🔻🔻Na łamach portalu Business Insider Polska pojawił się artykuł: „Ugoda – haczyk czy dobry sposób na wyjście z kłopotliwego zadłużenia?”

🔻🔻#EkspertRadzi🔻🔻

Eksperci nie mają wątpliwości, że pod względem czysto finansowym unieważnienie umowy przez sąd jest bardziej korzystne dla frankowicza.

– Wadą porozumień jest to, że pozostałe zadłużenie pozostanie wysokie w porównaniu do sytuacji, gdy sąd orzeknie, że umowa jest nieważna. Z moich wyliczeń wynika, że w przypadku nieważności ogłaszanej obecnie, zadłużenie spada mniej więcej do zera. W praktyce oznacza to, że część kredytobiorców będzie musiała dopłacić bankowi kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, a inni dostaną od banku zwrot takiej kwoty. Zaletą rozstrzygnięcia sprawy w sądzie jest więc to, że dług zupełnie zniknie lub stanie się minimalny – informuje Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera.

W artykule analitycy dokonali szczegółowego porównania ugody i wyroku dla 30-letniego kredytu frankowy o wartości 300 tys. zł zaciągniętego w połowie 2008 r. i 2009 r.

𝙒𝙣𝙞𝙤𝙨𝙚𝙠 𝙟𝙚𝙨𝙩 𝙟𝙚𝙙𝙚𝙣:

✅ w obu przypadkach wyrok stwierdzający nieważność kredytu jest korzystniejszy #DlaFrankowiczów. A dodatkowo w drugim, zawarcie ugody może skutkować wzrostem raty z 1800zł na 2050zł.

Według Prezesa VOTUM GROUP frankowicze nie będą zainteresowani zawieraniem z bankami ugód.

🟢 Czeka nas dobre zakończenie roku. Oprócz poleceń od zadowolonych Klientów, nowym zjawiskiem jest również znacząca grupa frankowiczów, którzy po otrzymaniu bankowej oferty ugody, weryfikują jej atrakcyjność i decydują się na korzystniejszy dla siebie wariant postępowania, jakim jest wytoczenie powództwa – zapowiada Bartłomiej Krupa, Prezes Zarządu Votum S.A.

#WolniOdKredytu#VOT#MocnaGrupa#PomocFrankowiczom

Kancelaria Eurokass Bielsko-Biała Frankowicze Chf
Ugody Vs. Wyrok | Kredyt We Frankach Chf 19

💁🏼‍♀️ Skontaktuj się z nami

🌐pomockredytobiorcom.pl

🌐eurokass.pl

📧biuro@pomockredytobiorcom.pl

📧biuro@eurokass.pl

📍Bielsko-Biała ul. 3 Maja 37

📞534 329 805

Kredyty frankowe

Frankowiczu, przerasta Cię wysokość rat?

Czy wiesz, że 98% frankowiczów wygrywa w Sądach*? Chętnie sprawdzimy, jaką Ty masz szansę na wygraną?

 

Czy wiesz, że sąd może uznać Twoją umowę za nieważną?!

Zamów bezpłatny kontakt.

Masz pytania ? Zadzwoń już teraz – 534 329 805.

lub
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe